x
Super
92%

Bol to už náš druhý pobyt v tomto zariadení, boli sme veľmi spokojný, vyhovuje nám hlavne neobmedzený vstup do bazénov a sáun.

Logo Zľavomat

Kupko Strehová

Aquatermal Strehová je areál s celoročnou prevádzkou. Počas celého roku sú otvorené vnútorné bazény a wellness centrum. Počas letných mesiacov (jún – september) je otvorený aj vonkajší areál – Kupko Strehová (v závislosti od počasia a nariadení RÚVZ VK). Novozrekonštruovaný areál kúpaliska má kapacitu až 2500 okamžitých návštevníkov a ponúka 6 bazénov (zábavný, antikorový oddychový, vrivý, detský, rekreačný, plavecký bazén) s termálnou vodou, kde si každý príde na svoje. Areál Kupka Strehová ponúka okrem bazénov množstvo atrakcií (športoviská, detské ihriská) a mnoho možností na občerstvenie (reštauráciu, 6 bufetov, zmrzlinu).

Termálna voda v bazénoch

Voda dosahuje teplotu od 26°C do 36°C a do bazénov je dodávaná z dvoch vrtov. Typ vody je nátrium bikarbonátový s obsahom Na+,HCO3 so stopovými prvkami Ca2, Mg2, C1-,SO4 –2,NO3. Je to prírodná, hydrouhličitanovo-sodná teplá, veľmi mäkká, slabozásaditá voda bez sedimentu. Blahodárne pôsobí na pohybové ústrojenstvo a má priaznivé kozmetické účinky.

Aktuálne informácie o Kupku Strehová

 

KÚPALISKO OTVÁRAME V PIATOK 31.05.2024!

Otváracie hodiny od 31.05. do 30.06.2024

Vonkajšie bazény:
pondelok - nedeľa: 10:00 - 18:00 hod.

Otváracie hodiny od 01.07. do 31.07.2024

Vonkajšie bazény:
pondelok - nedeľa: 09:00 - 20:30 hod.

Otváracie hodiny od 01.08. do 01.09.2024

Vonkajšie bazény:
pondelok - nedeľa: 09:00 - 19:30 hod.

 

Vnútorné bazény s celoročnou prevádzkou
pondelok - nedeľa: 10:00 - 22:00

Wellness centrum s celoročnou prevádzkou
Saunový svet otvorený:  14:00 – 22:00 hod.
(odporúčame sledovať sekciu Obmedzenia prevádzky, kde zverejňujeme prípadnú sanitáciu)

Parkovanie

Pre hostí ubytovaných v Hoteli Aquatermal*** je parkovanie zdarma.

Pre návštevníkov kúpaliska je v letnej sezóne k dispozícii parkovanie v areáli kúpalísk za poplatok:
Osobný automobil: 2 € /deň
Osobný automobil po 15:00 hod.: 1 €
Autobus: 3,50 € /deň
Motocykel: 1 € /deň

Systémové informácie (skrinky, lehátka, náramkový systém)

Celý areál funguje na náramkový systém. Po zaplatení vstupného obdržíte náramok, ktorým sa dostanete do areálu. Náramok slúži ako vstupenka, i kľúč k skrinke (skrinky sú bezplatné). Vďaka náramku môžete v bufetoch v areáli platiť bezhotovostne -  zaplatíte svojim náramkom a pri odchode z areálu minuté kredity zaplatíte na pokladni. Na každom náramku sa nachádza kredit vo výške 25€, v prípade záujmu je možné dobiť si ďalší kredit na pokladni. K dispozícii sú bezplatné šatne. Lehátka si môžete požičať za poplatok 1€/deň. Pre hotelových hostí sú lehátka zdarma.

Takmer 70-ročná história kúpania v Strehovej

Dejiny kúpaliska v obci Dolná Strehová sa začali písať v roku 1951 náhodným navŕtaním termálneho prameňa s teplotou 36 °C v hĺbke 520 metrov pri sondážnych geologických vrtoch zisťujúcich prítomnosť uhlia v okolí obce. Na mieste vybudovali v roku 1951 prvý bazén s vodou z termálneho prameňa.

V roku 1957 sa začala aj výstavba tzv. rekreačného bazéna, ktorý sa podarilo spustiť do prevádzky v roku 1959.

Medzi ďalšie stavebné projekty patrila výstavba plaveckého bazéna, tzv. olympijskej päťdesiatky v roku 1984. V tom čase bol navŕtaný aj vrt HGDS1, čo výrazne skvalitnilo chod strehovského kúpaliska. V tomto období bolo termálne kúpalisko v Dolnej Strehovej jedným z najväčších a najnavštevovanejších na celom Slovensku.

V roku 2011 po dvojročnej rekoštrukcii vznikol nový moderný areál so šiestimi bazénmi (dva z nich sú nerezové) a rôznymi atrakciami. Nová je celá technológia i systém čistenia termálnej vody. Vďaka hotelovej časti s vnútornými bazénmi a wellness centrom sa v Strehovej termálna voda využíva celoročne.

Návštevný poriadok Kupka Aquatermal Strehová

Každý návštevník je pred vstupom do areálu Kupka Aquatermal povinný oboznámiť sa s návštevným poriadkom a dodržiavať jeho ustanovenia. Zmena počasia nie je dôvodom na vrátenie vstupného.

Zdieľajte tento článok s priateľmi

Máte už rezervovaný váš pobyt?

#aquatermal

Rezervovať priamo

Vedeli ste, že pri online rezevácii priamo na našom webe nakúpite pobyt najvýhodnejšie? Všetky najlepšie akcie a zľavy nájdete vždy na našom webe. Vyskúšajte si priamu rezerváciu už aj so zabezpečenou online platbou. Vyberte, vyskladajte a nakúpte priamo na našom webe.