x
Super
92%V tomto zariadení je vždy všetko v najlepšom poriadku . Zatiaľ som sa nestretol s nejakými nedostatkami. Výborná kuchyňa, wellnes, personál.
Logo Zľavomat

Sauny

Hotelové wellness centrum je vhodným miestom na regneráciu tela, mysle a slúži na oddych od dnešnej uponáhľanej doby.

Základom procesu saunovania je striedanie pôsobenia tepla a chladu. Tento proces spôsobuje rozšírenie krvných ciev, zrýchlenie krvného obehu a vylučovanie množstva potu. Takto saunovanie prospešne pôsobí na telesné orgány a procesy v ľudskom tele. Ovplyvňuje nielen náš súčasný fyzický i psychický stav, ale je tiež prevenciou, príjemným a účinným spôsobom, ako predchádzať chorobám a stresu.

Hovorí sa, že najkrajší ste hodinu po saune. Intenzívne potenie vyčistí pokožku a podporí tvorbu nových kožných buniek. Teplo zrýchli prúdenie krvi a zvýši aj podiel kyslíka v tkanivách. Sauna je vlastne sama o sebe skvelou kozmetickou kúrou. Ideálne v kombinácii s našou termálnou vodou s priaznivými kozmetickými účinkami.

Čo všetko v našom saunovom svete nájdete?

Fínska sauna

Fínska sauna uvoľňuje svalstvo a intenzívnym potením dochádza k celkovej očiste organizmu, k posilneniu imunitného systému. Zvýšené prekrvenie a prehriatie zlepšuje pohyblivosť svalstva a kĺbov, zabezpečuje dobré prekrvenie mozgu, končatín, kože. Saunovanie po veľkej námahe telo zbavuje únavy, odstraňuje stres. Saunujeme sa zásadne nahí, prípadne zabalení v plachte. V žiadnom prípade by sme do fínskej sauny nemali vstupovať v plavkách.

 • Teplota prostredia: 90°C.
 • Vlhkosť: do 20%
 • Odporúčaná doba pobytu: 7 - 15 minút s následnou ochladzovacou fázou. Opakujeme 2-3 krát

Parná bylinková sauna

Charakter sauny vychádza z použitia rôznych liečivých bylinných esencii. Inhalovanie pary s vôňou liečivých rastlín prečistí dýchacie cesty a príjemne uvoľní celý organizmus.  Po opustení sauny sa odporúča mierne ochladenie a krátky oddych. Celá procedúra sa môže zopakovať niekoľko krát po sebe.

 • Teplota prostredia: 45°C
 • Vlhkosť: 100%
 • Odporúčaná doba pobytu: max. 20 minút.

Parná soľná sauna

Sauna kombinuje termické vplyvy s pôsobením soli na ľudský organizmus. Soľ má priaznivé účinky na pokožku - zabezpečuje jej prirodzený peeling a celkové prekrvenie. Očisťujúce telo, podporujúce cirkuláciu krvi, je mimoriadne vhodná pri alergiách, nádche a všetkých ochoreniach dýchacích ciest, pri reumatických ťažkostiach, aj na celkovú detoxikáciu organizmu. Najviac odporúčaná je táto procedúra hlavne pri chorobách dýchacích ciest, astma bronchiale, ochorení pľúc, chronickej bronchitíde, zápaloch nosných dutín, respiračnej alergii u dospelých aj detí.

 • Teplota prostredia: 45°C
 • Vlhkosť: 100%
 • Odporúčaná doba pobytu: max. 20 minút. 

Infra sauna

Infrasauna vytvára prostredníctvom žiaričov infračervené lúče, ktoré ľudský organizmus prehrievajú až do hĺbky 4 cm. Hlavnou zdravotnou výhodou infrasauny je to, že ju môžu používať i alergici, astmatici, kardiaci a ľudia s problémami s krvným tlakom. Pobyt v infrasaune zlepšuje prekrvenie jednotlivých partií ľudského tela, znižuje svalové napätie (zmierňuje bolesti) a stimuluje potenie, pri ktorom sa z tela spolu s potom vyplavujú aj nežiaduce látky. Intenzívne prekrvenie pokožky, pohybového ústrojenstva a ďalších orgánov zlepšuje aj látkovú výmenu, čím dochádza k očiste a obnove organizmu. Pomáha aj pri liečbe kožných ochorení, reumatizmu a artritídy, posilňuje kardiovaskulárny systém a zmierňuje prejavy celulitídy.

 • Teplota prostredia: 55 °C
 • Odporúčaná doba pobytu: 15 - 40 minút.

Jacuzzi

Vo výrivke odstránite telesnú a duševnú nepohodu a napätie. Organizmus sa uvoľní a príjemne naladí.

Ochladzovací bazén, fínske vedro, ľadopád

Schladí vaše telo po saunovní, prispieva k prekrveniu každej časti vášho tela, posilňuje imunitný systém a otužuje. Ak nemáte odvahu potopiť sa do ľadovej vody vyskúšajte fínske vedro a zážitkové sprchy, alebo ponorte ruky hlboko do ľadovej drte pod ľadopádom.

 • Teplota:  9 - 12 °C

Tepidárium a oddychová miestnosť

Anatomicky tvarované vyhrievané ležadlá a príjemná hudba vytvárajú harmonický celok pre intenzifikáciu pocitov dokonalého relaxu a pohody. Tepidárium slúži k miernemu prehriatiu a je vhodnou prípravou organizmu pred samotným saunovaním, ako aj vhodným doplnkom pre celkové uvoľnenie organizmu po saunovaní. Oddýchnuť si môžete i na pohodlných lehátkach s výhľadom na vonkajšie bazény.
 

Počas Vašej návštevy môžete využiť i našu širokú ponuku masáží.

Zdieľajte tento článok s priateľmi

Máte už rezervovaný váš pobyt?

#aquatermal

Rezervovať priamo

Vedeli ste, že pri online rezevácii priamo na našom webe nakúpite pobyt najvýhodnejšie? Všetky najlepšie akcie a zľavy nájdete vždy na našom webe. Vyskúšajte si priamu rezerváciu už aj so zabezpečenou online platbou. Vyberte, vyskladajte a nakúpte priamo na našom webe.