Okolie

REGIÓN, KDE VLÁDNE VÍNO A HISTÓRIA

AQUATERMAL Strehová leží v obci Dolná Strehová, ktorá sa nachádza v severnej časti Ipeľskej kotliny na juhu Slovenska v regióne Novohrad, mezi mestami Lučenec a Veľký Krtíš, do ktorého okresu aj spadá.

Novohrad

Novohrad patrí medzi členité regióny, kde sever je hornatý a juh naopak nížinatý. Dolná Strehová leží v južnej časti regiónu, kde prevláda nížinatý charakter s bohatou poľnohospodárskou pôdou, kde medzi najväčšie pýchy patria rozsiahle vinice so starými vínnymi pivnicami a skvelým vínom.

Región je bohatý na kultúrne a historické pamiatky, kde za návštevu stoja kaštieľ I. Madácha priamo v obci Dolná Strehová a hrady Modrý Kameň, Fiľakovo, Somoška alebo Divín. Nádherné nástenné maľby nájdete v gotických kostolíkoch v Starej Haliči alebo Ľuboreči.

Za návštevu stojí aj mesto Lučenec, kde nájdete historické dominanty mesta – synagógu, budovu radnice, budovu mestského hotela a historické jadro námestia. Od Lučenca je len na skok Fiľakovo so svojím hradom a 2 kaštieľmi.

Mnohými turistickými sprievodcami odporúčané miesto kvôli jedinečnému termálnemu prameňu je práve náš rezort Aquatermal Strehová, kde vás radi uvítame.

 

Vzdialenosti miest od Aquatermal Strehová:

– Veľký Krtíš – 15 km
– Lučenec – 25 km
– Fiľakovo – 40 km
– Salgótarján – 40 km
– Detva – 45 km
– Zvolen – 55 km